Igen sok hölgy számára okoz kellemetlen perceket a szőrtelenítés. Sokszor fájdalommal jár, ráadásul, ha nem otthon történik meg a szőrtelenítés, akkor a kozmetikustól is időpontot kell kérni. Sokféleképpen végezhető el a szőrtelenítés. Otthon legtöbbször a borotválás, a csipesz, a gyanta jöhet számításba, de ma már speciális krémeket is vásárolhatunk. Borotválkozásnál felkészülhetünk arra, hogy csak rövid ideig hatásos, mert pár nap múlva újra lehet borotválkozni. A csipeszes szőrtelenítés szinte minden nap számításba jöhet, míg a gyantázásnál az a legfontosabb, hogy a szőr megfelelő hosszúságú legyen, hiszen csak akkor hatásos.
A lézeres szőrtelenítés lényege, hogy a lézeres fény a szőrszálak festékanyagában elnyelődik és a szőrtüszőben pedig hővé alakul. Ez körülbelül 70 Celsius fokon következik be, így a növekedési szakaszban járó szőrtüszőkben a mátrixsejtek azonnal elpusztulnak. Ezeken a helyeken soha többet nem tud szőr kinőni. Az IPL szőrtelenítést sokan csak villanófényes szőrtelenítésként ismerik. Az ilyen típusú szőrtelenítés után általában a szőrszálak 80-90%-a véglegesen elpusztul. Ezt az eljárást leginkább azoknak javasolják, akik sötét színű szőrszálakkal rendelkeznek, hiszen megfelelő mennyiségű festékanyagnak kell lennie a szőrben ahhoz, hogy az eljárás sikeres legyen.
Általában 4-8 kezelés is szükséges 3 illetve 6 hetes időközönként, hogy a kívánt eredményt elérjük. Minden kezelés után számolni kell enyhe bőrpírral, de nem kell megijedni, hiszen ezek általában 1-2 nap alatt elmúlnak. A fájdalom ellen bőrnyugtató készítményekkel védekezhetünk. Figyeljünk oda, hogy végleges lézeres szőrtelenítés előtt ne gyantáztassunk 21 nappal, hiszen akkor a szőrtüsző és a szőrszál kapcsolata sérülhet. Nem használhatunk barnító krémeket és a szolárium sem javasolt. A szőrtelenítés előtt, amennyiben az nyáron történik, ne napozzunk 2 héttel. A lézeres kezelés napján soha ne tegyünk a bőrünkre fényvédő krémet, esetleg sminket. A kezelések előtti napokon a kezelt felületen szükséges a borotválkozás.