Mindennapi életünk szerves részét képzik ezek az eszközök. El sem tudjuk már képzelni a fárasztó utazást kedvenc zenéink nélkül. Sokak számára már a telefonálással is teljesen összefonódott a fülhallgatók használata. Egyszerűen, mindennapi tevékenységeink végzése közben telefonálhatunk általuk. Diszkréten zenét hallgathatunk bárhol vagy akár filmeket, videókat is nézhetünk velük. Joggal merül fel hát a kérdés: milyet válasszunk?
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
A modern kor nagy vívmánya a vezeték nélküli bluetooth-os fülhallgató és fejhallgató kínálatának széles tárháza. Nagyon praktikus lehet egy ilyen bluetooth-os darab, bármelyiket is válasszuk. Nem tekeredik össze a vezeték, nem törik meg és nincs útban mindennapi tevékenységeink közben sem. Ez nagyszerű mobilitást kölcsönöz ezeknek az eszközöknek, így akiknek ezen szempontok fontosak, kedvelni fogják ezt a kivitelezést. Ám ennek is megvan az árnyoldala. Például előzetes töltés nélkül nem kaphatóak csak fel egyszerűen az asztalról, mint a hagyományos darabok. Ráadásul hamarabb lemerülhetnek, mint mobiltelefonunk, így könnyen zene nélkül maradhatunk egy hosszabb utazás során. Amennyiben fülhallgatót választunk ebből a konstrukcióból, azt is érdemes megjegyezni, hogy ezeket a darabokat könnyű elhagyni, így tömegközlekedéshez nem a legideálisabbak.
Fülhallgató vagy fejhallgató?
A fülhallgatók piacra dobása óta egyre inkább átvették a vezetést a piacon ezek a darabok. Kis méretük révén egyszerűen magunkkal hordhatjuk őket akár a zsebünkben is. Ez nagyon sokat számíthat azoknak, akik nem szeretnek túl sok cuccot magukkal cipelni. Jelentős előny, amely a fülhallgatók mellett szól. Ám a fejhallgatók egyre elterjedtebbek lettek, mivel mérföldekkel jobb hangzást képesek biztosítani. Ezen kívül további nagy előnyük, hogy nem kell őket közvetlenül a hallójáratba helyezni. Ennek az egészség szempontjából is nagy jelentősége van. Nem feltétlen jótékony hatású, ha hallójárataink eltömítjük, és ehhez még hangos zene is társul. Persze nem kell azonnal a legrosszabbra asszociálni, de egy jó fejhallgató kímélőbb lehet a dobhártya számára. Tehát a fülhallgatók előnye a mobilitás, míg a fejhallgatók javára a jobb hangzás és egészségesebb kivitelezés írható. A fentiek szempontok összegzésével egyszerűen megtalálhatjuk a számunkra ideális darabot.