logo

  • Fvm.hu
  • Autó
  • Gazdaság
  • Életmód
  • Finanszírozás
  • Ingatlan
  • Marketing
  • Szolgáltatás
  • Tech
  • Utazás
  • Vállalatok

    Fvm.hu » Tech » Ezek voltak 2020 slágertelefonjai a Xiaomi kínálatában

    Ezek voltak 2020 slágertelefonjai a Xiaomi kínálatában

    A Xiaomi neve ma már nemcsak egy a sok kínai gyártó közül, hanem garancia a jó ár-érték arányra, valamint a minőségre. Ma már mindenki tisztában van a márkával kapcsolatos legalapvetőbb tudnivalókkal, így többek között azzal is, hogy az okostelefonos szegmensben a legnagyobbak között számolhatunk velük.

    Mi sem bizonyítja ezt jobban más, minthogy 2020 harmadik negyedévében a Xiaomi a harmadik legnagyobb mobilgyártóvá lépett elő a globális eladások alapján, amivel nem kisebb nevet taszítottak le a dobogóról, mint az Apple.

    Hogy milyen okostelefonokkal érték el ezt a remek eredményt? Lássuk a gyártó 2020-as slágertermékeit!

    Xiaomi Redmi 9A, a belépőkategóriás nagyágyú

    Kezdjük rögtön a sort az idei év egyik, ha nem a legolcsóbb és éppen ezért sokak által kedvelt Xiaomi okostelefonjával, a Redmi 9A-val, mely tökéletes alternatíva azok számára, akik nem akarnak 40 ezernél többet költeni egy készülékre, sőt ezért az árért már egy jobb tokot is beszerezhetnek maguknak.

    Dacára az alacsonyan tartott árcédulának, a Redmi 9A a küllem tekintetében kifejezetten modern összhatást kelt, letisztult és kerekded vonalai mellett stílusosan vékony kávákkal, illetve a manapság igencsak kedvelt csepp alakú szenzorszigetbe ágyazott szelfikamerával kínálja 6,53 hüvelykes IPS LCD kijelzőjét, mely 720×1600 képpontos teljesítményre képes.

    Hátlapja szintén magas szintű letisztultságot tükröz, háromféle fiatalos színben is elérhető, és bár az ujjlenyomat-olvasóról le kell mondaniuk a vásárlóknak, azonban a belépő kategóriában ez aligha nevezhető negatívumnak, különösen annak fényében, hogy mennyire kiegyensúlyozott hardvert építettek fel hozzá.

    Az Android 10 operációs rendszert – MIUI 12 támogatással – ugyanis egy nyolcmagos MediaTek Helio G25-ös lapkakészlet hajtja meg, miközben típustól függően 2-3-6 GB RAM-mal is elérhető. Felénk inkább az első variáns terjedt el, amihez 32GB belső tárhely kapcsolódik, tehát egy kezdő okostelefonnak, illetve általános felhasználásra tökéletesen elegendő a tudása.

    Ezen felül kiemelendő 5000 mAh-s akkumulátora, aminek köszönhetően szinte verhetetlen üzemidőt tud felvonultatni, ha nem használjuk folyamatosan és maximális teljesítményen a hardvert, akár két-három napot is kibír egy töltéssel.

    Nyilván vezeték nélküli megoldásokkal itt nem számolhatunk, mint ahogyan a profi fotózás sem a telefon erőssége, de az 5 megapixeles szelfikamera, valamint a 13 megapixeles hátlapi fényképezőgép azért elegendő ahhoz, hogy életünk fontosabb pillanatait megfelelő minőségben megörökítsük.

    Xiaomi Poco X3

    Ha egy kicsit többet áldoznánk egy okostelefonra, a Xiaomi középkategóriás kínálatában az idei év egyik slágerterméke a Poco X3, ami azért lett nagyon népszerű, mert 100 ezer forint alatti árával nagyon nehéz egy ekkora tudású és ilyen magas minőségű okostelefont találni a piacon.

    A telefon ehhez már nem szenzorsávot, hanem egy meglepően szűk kameralyukas megoldást tár elénk a kijelzőn a szelfikamerának, miközben a panel szinte kávák nélkül tárja elénk a 6,67 hüvelykes kijelző 1080×2400 képpontos teljesítményét. Nagyon fontos, hogy a képernyő Gorilla Glass 5 védelmet kapott, akárcsak a zászlóshajók, és a hardverek terén sincs szégyellnivalója.

    A rendszert egy Snapdragon 732G lapkakészletre építették fel, amihez típustól függően 6-8GB RAM társul, a tárhely terén pedig 64-128GB ROM-ot kapunk, rajta gyárilag Android 10 operációs rendszerrel – a szokásos MIUI 12 kezelőfelülettel. Ennek a konfigurációnak már nem okoz problémát a nagyobb alkalmazások-, vagy mobiljátékok futtatása sem.

    A hab a tortán, hogy a Xiaomi ehhez egy 6000 mAh-s akkumulátort társított – 33W-os gyorstöltéssel –, ami az üzemidő terén a jól megszokott teljesítményt adja a készüléknek, mely már Type-C csatlakozóval és ujjlenyomat-olvasóval is rendelkezik, tehát magasan hozza azt a szintet, amit sok gyártó csak ennél lényegesen drágább készülékek esetén kínál.

    Mindehhez pedig a kamerás teljesítmény is figyelemre méltó! A szelfiket például egy HDR- és panorámatámogatással ellátott 20 megapixeles kamerával készíthetjük, míg a hátlapon egy négy szenzorból álló rendszert kapunk. Ennek a fő elemét egy 64 megapixeles fényképezőgép biztosítja, de van külön 13 megapixeles széles látószögű-, 2 megapixeles mélységérzékelős- és 2 megapixeles makrókamera is az ízléses elrendezésű hátlapi szigeten.

    Xiaomi Mi 10T Pro

    Természetesen a Xiaomi kínálatában is találhatunk igazi zászlóshajó okostelefont, még ha ez az árán nem is látszódik, lévén a Mi 10T Pro ugyanolyan erős hardvert és modern megoldásokat kínál nekünk nagyjából 200 ezer forint környékén, mint a nagyobb gyártók ennél lényegesen drágább készülékei.

    Ez már az eszköz megjelenésén is észrevehető. Elől-hátul Gorilla Glass 5 védelemmel ellátott üveglap, kellemesen lekerekített formák és hajszálvékony kávák jellemzik az eszközt, miközben a 6,67 hüvelykes kijelző 1080×2400 képpontos teljesítményre képes. Külön kiemelendő a bal felső sarokban helyet kapott aprócska kameralyuk, mely sok esetben szinte észrevehetetlen marad a készüléken.

    A termék ütőképességét leginkább a 7nm-es gyártástechnológiával készült Snapdragon 865 lapkakészlet adja, ami jelenleg a csúcskategória az Android alapú okostelefonok között – itt is gyárilag Android 10-et kapunk –, de a 8GB RAM és a 128/256GB belső tárhely sem tekinthetők elhanyagolható tényezőknek. Ezt a tulajdonságot már csak az 5G-támogatással lehet felülmúlni, ami szintén elérhető a készüléken.

    Bár a telefonon az ujjlenyomat-olvasó még nem került a kijelző mögé, a készülékház oldalán azonban megtalálhatjuk, de nem hiányzik belőle a Type-C csatlakozó, sőt az akkumulátor tekintetében sem szégyenkezhet, hiszen a 33W-os gyorstöltésre képes 5000 mAh-s Li-Po típusú telep nagyon jó üzemidőt tud biztosítani az eszköznek.

    Ami azonban hatalmas ütőkártyája még a telefonnak, az alighanem a kamerarendszer! A 20 megapixeles szelfikamera mellett a hátlapon egy tripla szisztémával tudjuk professzionális módon megörökíteni emlékeinket – akár 8K felbontásban is –, amit a Samsung nevéhez köthető 108 megapixeles központi fényképezőgép, valamint egy 13 megapixeles széles látószögű-, és egy 5 megapixeles makrokamera egészít ki.

Finanszírozás és Vállalkozás Magazin

Legnépszerűbb Hírek

  • Mikor érdemes magán fogorvoshoz menni?
  • Okos otthonok – avagy nem baj, ha úgy felejtetted a tűzhelyet
  • Nem mindegy, melyiket választod: a logók 7 típusa – I. rész
  • Amikor a munkahely valóban csábító
  • Mi az a „chipsadó”?
  • A világ 3 leghíresebb vállalata
  • Itt van a 2016-os nyugdíjpénztárak és hozamok listája!
  • Elon Musk – SpaceX, Tesla Motors, Hyperloop
  • Levegő fertőtlenítő házilag az otthoni fellélegezésért
  • Robogót milyen jogsival lehet vezetni?

Gazdaság

Excel táblázatok használata kezdőknek.

14:57 22 nov 2019

Mire való az Amerika ESTA?.

04:48 30 máj 2018

Nem csak a kocsma tulajdonosok örülnek a bulinegyed népszavazás eredményének.

18:28 12 ápr 2018

Hogyan működik a Forex kereskedelem?.

10:24 04 dec 2017

Mi az a „chipsadó”?.

22:37 30 nov 2017
2021 Fvm.hu – Finanszírozás és Vállalkozás Magazin. Minden jog fenntartva